Filters
Ara
Kapat

BIGGDESIGN KOLEKSİYONLARI

Biggdesign Özel Tasarım Koleksiyonlarının markasıdır.

20’yi aşkın koleksiyonlarımız arasında ön plana çıkan ve birçok kişinin favorisi olan koleksiyonlardan, Koleksiyon 41, Cats, Dogs, Moods Up, Owl& City ve Faces’ı sayabiliriz. Pasaport kabından valize, çizmeden yağmurluğa, plaj çantasından havluya, mayodan polo yaka t-shirt’e, bisiklet zilinden ısı yalıtımlı çantaya kadar birçok hava koşuluna, yaşam alanına ve ihtiyaca yönelik ürün gamına sahibiz. Her bir kategori kendi içerisinde farklı bir hikayeyi ve sürdürebilirliği hedeflemekle kalmayıp ergonomi ve pratikliği sunuyor.

Bir koleksiyonun yaratım sürecinde tüm bu araştırmalar ve birikimler neticesinde günlerce düşünüp, çizimler yapıyoruz. Farklı olan baskıları farklı tasarımlarla buluşturmanın derdinde olup kendi çizgimizde ilerliyoruz. Aslında tüm kaygımız tasarladığımız ürünlerin bir stilin yansıması olmaları yönünde. Bizler hayatı tasarım yaparak öğreniyoruz. Hayallerimiz, tüm görsel hafızamız ile gerçek hayatı harmanlayıp yaratım sürecinde de tıpkı yaşamın kendisinde olmamız gerektiği gibi daha sabırlı, daha dikkatli, daha fedakar ve araştırmacı olmaya bizleri itiyor. Tasarımda koleksiyonun çatısını oluştururken hedeflediğimiz kitle genellikle; modern, sıra dışı, macera ruhlu, mutlu, genç ve kendisini genç hissedenler olarak tanımlayabiliriz. Örneğin Moods Up Koleksiyonu’nun yaratım süreci de yaşam normlarının pandemik sebeplerle değişmesiyle iç dünyamızın buna karşı bir tavrının özeti gibi mutluluğun ve renkliliğin peşinden koşmasıyla doğmuştur diyebiliriz.

Canan Berber, Gamze Yalçın, Güçlü Kadir Yılmaz ve ismi saymakla bitmeyen birçok sanatçının farklı eserlerine sahip olmanın hem çeşitliliğini hem de gururunu bünyemizde taşıyoruz. Sanatçıların sanat eserlerinden bazen bir kesit bazen de tüm eseri renk, form ve tasarlanan endüstriyel ürün hangisi ise onunla tam bir bütün haline getirmeye uğraşıyoruz. Aslında böylelikle Sanat ile Endüstriyel Tasarımı bir araya getiren bir köprü olarak, insanların günlük hayatlarında ihtiyaçları doğrultusunda kullanacakları ürünlere sanatsal anlamlar yükleyerek güzel bir harmoni yakalamayı hedefliyoruz.

Yorumunu bırak
Categories
Blog Arşivi